Detailní popis produktu

Nový PEUGEOT e-EXPERT: 100% elektrická technologie

Užitkový vůz PEUGEOT Expert má celou řadu předností, které usnadní vaše každodenní pracovní povinnosti a splní veškeré profesní potřeby.

Elektromotor s dojezdem až 330 km

Peugeot e-Expert je postaven na modulární platformě EMP2 (Efficient Modular Platform), která je schopná pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie. Peugeot e-Expert nabízí 100% elektrický motor s maximálním výkonem 100 kW. Maximální točivý moment dosahuje 260 Nm a je k dispozici ihned po nastartování pro okamžitou reaktivitu. Motor má nulové vibrace, je tichý, odpadá řazení rychlostí a samozřejmě neprodukuje žádné emise CO2.

100% elektrický PEUGEOT e-EXPERT

Elektrické hnací ústrojí je podobné jako u nového Peugeotu e-208 a nového SUV Peugeot e-2008. Došlo však k úpravě převodovky, která je kratší, aby lépe vyhovovala potřebám zátěže užitkových vozů.
 

Dva typy palubních nabíječek

Oba typy pokrývají všechny způsoby použití a všechna řešení nabíjení. Standardně jde o zařízení pro nabíjení přes jednofázový proud 7,4 kW a za příplatek je k dispozici zařízení pro nabíjení přes třífázový proud 11 kW.
 

Baterie 50 kWh a 75 kWh

Nový e-Expert je prvním elektrickým vozem značky Peugeot, který nabízí dva různé dojezdy. Kapacita lithiumiontových baterií je v závislosti na potřebách 50 kWh a 75 kWh.

 

Tři režimy jízdy a dva režimy brzdění v Peugeot e-EXPERT

Režimy jízdy lze měnit přepínačem na: Eco (60 kW, 190 Nm): optimalizace dojezdu; Normal (80 kW, 210 Nm): optimální pro každodenní provoz; Power (100 kW, 260 Nm): optimalizace výkonu při přepravě těžkých nákladů. Režimy brzdění s příslušným typem regenerace baterie: mírný, odpovídající používání vozu se spalovacím motorem; vyšší, (přístupný přes „B“ pro „Brake/Brzda“ na ovladači převodovky), pro silnější brzdění při uvolnění pedálu akcelerace.

Potěšení z jízdy s Peugeot e-EXPERT

Ve voze nový Peugeot e-Expert se spojují kompaktní vnější rozměry s maximální nosností. Baterie jsou umístěny pod podlahou, takže nijak nezmenšují objem nákladového prostoru. Toto umístění také zvyšuje tuhost a díky optimálnímu rozložení hmotnosti je řízení stejně příjemné jako u verzí se spalovacím motorem. Komfort odpružení je zaručen, použité specifické tlumiče a pružiny zajišťují nejlepší výkon při prázdném i naloženém voze.